Kecskeméti Alkotóház
Az alapítás éve: 1912
Tulajdonos, fenntartó és működtető: Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK)
Székhely, levelezési cím: H-6000 Kecskemét, Műkert 2.
Alkotóház vezető: Király Krisztina
Tel.: 06-20-256 5994
E-mail: [email protected]
Az első felújítás 1956-ban (Szent-Iványi István volt az alkotóház vezető), a következő renoválás, egyben korszerűsítés 1978-79-ben zajlott (dr Fekete László volt az alkotóház vezető). Az épületegyüttes utóbbi alkalommal társalgóval, konyhával és étteremmel bővült. 1998 szeptemberétől a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány és a Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ Nonprofit Kft. működtette, majd 2013. január 1-től a mai tulajdonos és fenntartó, a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. vette át ezt a feladatot.
Az alkotóház mai épületének tíz műterme képzőművészek, valamint textil-, ötvös- és tűzzománc művészek számára jelent kiváló alkotási lehetőséget. A műtermek – felszereltségük, nagy alapterületük és belmagasságuk, valamint a természetes fényt biztosító, északi oldalra néző hatalmas ablakaik révén – kiválóan alkalmasak a különböző művészeti tevékenységek kibontakoztatására. Az alkotóház körül a 12.000 m2-es őspark pedig nagyszerű lehetőséget biztosít a szabadban történő festéshez, rajzoláshoz, mintázáshoz.
A Kecskeméti Alkotóház egyszerre 32 fő részére tud szálláshelyet és ellátást biztosítani. Minden műteremhez hálószoba tartozik, s négy közös fürdőszoba áll a vendégek rendelkezésére. Egy-egy műteremben általában egy művész dolgozik, de szimpóziumok és workshopok idején többen is igénybe vehetik a műtermet.
Az Alkotóház évek óta visszatérő vendégei a Kecskeméti Textilművészeti Alkotóműhely, a Sensaria Képzőművészeti Egyesület, a Ligeti Erika Digitális Alkotóműhely, a Zománcművészeti Alkotóműhely és a Tűzzománc-művészek Magyar Társaságának tagjai. 2016-tól új művészekkel bővült a vendégkör – az USA-ból, Kanadából és az Oroszországi Föderációból is érkeztek művészek -, s ugyanabban az évben argentin tűzzománc művészek következő évi alkotóházi munkájának az előkészítése folyt.
A magyar alkotóművészek az alkotóházak szolgáltatásait a Magyar Mecénás Programon (MMP) keresztül kedvezményesen, más vendégek pedig teljes áron vehetik igénybe.